Архів новин - [Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області]
Державне агентство водних ресурсів України

Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області


Актуально~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 29.12.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Збільшити зображення

27 грудня відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради при управлінні містобудування і архітектури Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської облдержадміністрації, на якому розглянуто:
-проекти Генеральних планів забудови і розвитку територій населених пунктів Піщане, Кривуші та Ковалівка Піщанської об’єднаної територіальної громади (Піщанської сільської ради);
-проекти Детальних планів забудови окремих ділянок в с. Кошманівка Машівського району, М’якеньківка Решетилівського району, місті Хорол для розміщення господарського двору зберігання продукції; будівель торгівлі та АГЗП; будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд.

Збільшити зображення

В засіданні архітектурно-містобудівної ради та в обговоренні зазначених вище питань прийняв участь заступник начальника Полтавського облводресурсів О.Д.Чмир.

Збільшити зображення

Він звернув увагу розробників проектів та керівників Піщанської об’єднаної територіальної громади на необхідність внесення до Генеральних планів, забудови територій населених пунктів Піщане, Кривуші і Ковалівка детальних заходів: щодо екологічного поліпшення стану водойм з їх розчисткою і укріпленням берегів від розмиву; дотримання вимог по утриманню в належному стані водовідвідного каналу і недопущення забудови берегових зон; винесення в натуру і закріплення межовими знаками прибережних захисних смуг водойм, каналу, Кам’янського водосховища; захисту населених пунктів від підтоплення поверхневими та підґрунтовими водами; використання земель водного фонду відповідно до чинного законодавства з врахуванням зон можливого затоплення; організації дренажних систем по відводу поверхневих і підґрунтових вод.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 22.12.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Збільшити зображення

22 грудня відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської облдержадміністрації, на якому розглянуто:

-внесення змін до Генерального плану забудови районного центру - селища міського типу Котельва та Генеральний план забудови села Стадниця Котелевського району;

-детальні плани забудови окремих територій в селищі Комишня Миргородського району, в місті Кобеляки та селі Світлогірське Кобеляцького району для розміщення спортивного майданчика; будівель в садовому товаристві; основних, підсобних і допоміжних споруд переробної, машинобудівної та іншої промисловості.

Збільшити зображення

В засіданні архітектурно-містобудівної ради та в обговоренні питань прийняв участь заступник начальника Полтавського облводресурсів О.Д.Чмир.

Він зазначив, що в Генеральному плані забудови територій смт. Котельва необхідно передбачити заходи по екологічному поліпшенню стану річок Котельва, Котелевка і Орешня, інших водотоків, захисту селища від підтоплення поверхневими і підґрунтовими водами, використання земель водного фонду відповідно до чинного законодавства. При забудові окремих територій в селищі Комишня, м. Кобеляки передбачити заходи по організованому відведенню поверхневих вод з територій забудови, в селі Світлогірське будівлі в садовому товаристві розмістити за межами прибережної захисної смуги Кам’янського водосховища. При цьому необхідно дотримуватися вимог водного і земельного законодавств.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Збільшити зображення

21 грудня у Держводагентстві було презентовано сучасний геопортал «Водні ресурси України».

Голова Держводагентства України Ірина Овчаренко підкреслила важливість створення сучасних інформаційних інструментів управління водними ресурсами. Нарешті фахівці зможуть використовувати у своїй роботі не гідрологічні характеристики водних об’єктів, які актуальні для 50-х років минулого століття, а дані сучасного геопорталу «Водні ресурси України». «Геопортал відкриває нові практичні можливості, зокрема, він містить сучасні атрибути дев’яти районів річкових басейнів», це об’єкти гідрографії – річкові суббасейни, водогосподарські ділянки, екорегіони, кадастровий поділ тощо.

Збільшити зображення

В презентації геопорталу прийняв участь начальник Полтавського обласного управління водних ресурсів В. Фомичов.

Підсумовуючи захід, його учасниками було відзначено, що представлений геопортал – це важливий крок Держводагентства у напрямку прийняття прозорих та ефективних управлінських рішень з використанням сучасних інформаційних систем.~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Збільшити зображення

19 грудня відбулось засідання архітектурно-містобудівної ради при департаменті будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА, на якому розглядали Генеральні плани розвитку адміністративних центрів об'єднаних територіальних громад – Семенівської і Новосанжарівської, та Диканьки – майбутнього центру об'єднаної громади.

У обговоренні питань прийняв участь заступник начальника Полтавського облводресурсів О.Чмир. Він зазначив,що в Генеральних планах забудови територій селищ міського типу Семенівка, Нові Санжари та Диканька необхідно передбачити заходи по екологічному поліпшенню стану річок, водотоків, водойм, ремонту гідротехнічних споруд та захисту селищ від підтоплення поверхневими і ґрунтовими водами, використання земель водного фонду відповідно до чинного законодавства.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Збільшити зображення

19 грудня спеціалістами технічного та авторського нагляду Полтавського облводресурсів, за участю представників органів місцевого самоврядування та підрядника - ТОВ «Гідростром» проведено заміри обсягів фактично виконаних робіт по будівництву об’єкта «Розчистка та поліпшення екологічного стану ділянки річки Говтва біля села Пасічники Потічанської сільської ради Решетилівського району Полтавської області».

В 2017році за кошти місцевого бюджету( 100тис.грн. ) та обласного фонду охорони навколишнього природного середовища(380тис.грн) виконано роботи в районі пляжу та на ділянці довжиною 240м.

Збільшити зображення

В наступному році заплановано завершити будівництво об'єкту за кошти місцевої громади.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Засідання комісії ТЕБ та НС

Збільшити зображення

15 грудня відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Провів його заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів В.Нікіпелов.

Збільшити зображення

Під час засідання розглянули наступні питання: 1. Про стан утримання джерел протипожежного водопостачання в місті.

2. Про заходи запобігання загибелі людей на водних об'єктах міста, зокрема, в зимовий період.

3. Про заходи, спрямовані на недопущення виникнення надзвичайних ситуацій під час Новорічних та Різдвяних свят.

4. Щодо уточнення територій та населених пунктів, які потрапляють в зони можливого ураження в разі виникнення надзвичайних ситуацій на арсеналах, базах зберігання озброєння ЗСУ, гідротехнічних споруд.

У обговоренні питань прийняли участь заступник начальника Полтавського облводресурсів В.Кириленко та начальник Новосанжарського МУВГ Ю.Бовкун.

Збільшити зображення


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 15.12.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Завершення будівництва об'єкту

Збільшити зображення

В 2017 році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища було виділено 764 тис.грн, з місцевого бюджету – 562 тис.грн на виконання робіт по об’єкту «Розчистка і поліпшення екологічного стану річки Сула в районі пляжу «Центральний» в м.Лубни Полтавської області», що входить до «Регіональної цільової Програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро у Полтавській області на період до 2021 року».

Збільшити зображення

Виїзною комісією у складі представників служби авторського нагляду Полтавського обласного управління водних ресурсів , замовника- відділ житлово-комунального господарства та капітального будівництва виконавчого комітету Лубенської міськради, підрядника - ТОВ «Гідростром» проведено заміри фактичних об'ємів виконаних робіт по згаданому об’єкту.

Роботи по розчистці та поліпшенню екологічного стану р.Сула практично завершені, покращено стан річки на ділянці довжиною 435 м. Для виконання поставлених завдань використовувалась техніка Хорольського міжрайонного управління водного господарства.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 08.12.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Орданівське водосховище наповнюється

Збільшити зображення

Актом обстеження технічного стану гідроспоруди Ярохівського водосховища від 13 червня 2017р., розташованого за межами населених пунктів Орданівської та Петро- Давидівської сільських рад Даканського району була підкреслена необхідність термінового ремонту водопропускної гідроспоруди. Через шви в стінах шахтного водоскиду спостерігалася зосереджена інтенсивна фільтрація води.

Збільшити зображення

Після часткового поступового пониження рівня води у водосховищі, за ініціативи та за кошти орендаря В.Кривошапки проведено ремонт слабких ділянок. Тріщини та отвори під тиском відремонтовано тампонажною установкою із використанням цементно-піщаного розчину пропорцією 1 : 1 марки цементу М500.

Збільшити зображення

Виїздом розширеної комісії представників громади с.Орданівка, товариства «Мисливці Диканщини», заступника голови Диканської райдержадміністрації Ю.Дудника, начальника відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації О.Онищенка, заступників начальника Полтавського облводресурсів В.Кириленка та О.Чмиря зафіксовано стан гідроспоруди після ремонту.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Збільшити зображення

Рішенням 15 сесії обласної ради сьомого скликання від 26.04.2017 року на коригування проектно-кошторисної документації “Берегоукріплення Кремнчуцького водосхоща від с. Максимівка Кременчуцького району в напрямку гори Пивиха» з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в 2017році було виділено 60 тис. грн.

За даними оперативної інформації Дніпровського БУВР станом на 1 грудня рівень води у Кременчуцькому водосховищі становив 79.14, що майже на 2 метри нижче від НПР, це дало можливість спеціалістам ГГМП Полтавського облводресурсів провести 4 грудня топографо-геодезичні вишукування берегової зони водойми.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 01.12.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Обговорювалися водогосподарські проблеми

Збільшити зображення

29 листопада в Полтавському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, огрганів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбулось засідання круглого столу із питань водного законодавства та водогосподарських проблем в області за участі спеціалістів-землевпорядників сільських та селищних рад із районів області.

Лекцію із галузевих питань провів заступник начальника Полтавського обласного управління водних ресурсів В.Кириленко.

Збільшити зображення


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Збільшити зображення

28 листопада представниками технічного відділу Полтавського облводресурсів проведено заміри фактично виконаних робіт по об’єкту будівництва «Розчистка природної водойми «Пудлянське» на території Руденківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області». До кінця року кошти річного ліміту будуть освоєні.

Збільшити зображення


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Збільшити зображення

На підставі рішення пленарного засідання чотирнадцятої сесії сьомого скликання Полтавської обласної ради від 06 березня 2017 року №406 Державним Регіональним проектно-вишукувальним інститутом «Дніпродіпроводгосп» розроблено техніко-економічне обгрунтування робочого проекту «Відновлення гідрологічного режиму та поліпшення екологічного стану р. Коломак в межах Полтавської області» за кошти обласного ФОНПС, замовник - Полтавське облводресурсів головний розпорядник коштів - Департамент екології та природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації. Фактична вартість ТЕО - 450 тис.грн.

28 листопада у приміщенні Полтавського обласного управління водних ресурсів відбулась робоча зустріч під час якої підрядник передав замовнику технічну документацію для подальшого проведення експертизи.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Збільшити зображення

25 листопада представники трудового колективу Полтавського облводресурсів взяли участь у хресній скорботній ході „Запалімо свічу” та поминальному богослужінні у Свято-Успенському кафедральному соборі у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932 - 1933 років в Україні - геноциду Українського народу.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 24.11.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Збільшити зображення

23 листопада у приміщенні актової зали Полтавського облводресурсів розпочалося щотижневе виробничо-економічне та правове навчання інженерно-технічних працівників управління на осінньо-зимовий період 2017-2018 рр.

Збільшити зображення


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Збільшити зображення

Працівниками Хорольського МУВГ здійснюється упорядкування прибережно-захисної смуги магістрального каналу осушувально-зволожувальної системи р. Ожиця (1ч) та проводяться роботи по зрізуванню деревно-чагарникової рослинності біля шлюза-регулятора №4.

Збільшити зображення


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Збільшити зображення

21 листопада з нагоди Дня Гідності та Свободи на площі біля Полтавської ОДА відбулося народне віче та покладання квітів до меморіальних знаків Героям Небесної Сотні та полеглим учасникам АТО. У заходах по вшануванню пам'яті героїв прийняли участь спеціалісти Полтавського обласного управління водних ресурсів


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Реалізовано два довгобуди

Збільшити зображення

Завершено роботи по реалізації двох природоохоронних заходів, відповідно до проекту «Розчистка та збільшення водності ділянки р. Вільхова Говтва в Решетилівському районі», які ведуться з 2009 року.

Спеціалістами технічного відділу Полтавського облводресурсів проведено остаточні заміри та підрахунки фактичної вартості будівництва. За кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та місцевого бюджету розчищено ділянку р. Вільхова Говтва в Решетилівському районі, довжиною1,63км та стариці, довжиною 0,86км. Мета проектів досягнута.

Збільшити зображення


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Ремонт покрівлі адміністративного будинку Полтавського облводресурсів

Збільшити зображення

Під час проведення заходів до підготовки експлуатації будівлі в зимових умовах, виникла необхідність ремонту м’якої покрівлі даху п’ятиповерхового адміністративного будинку Полтавського облводресурсів. Попередній ремонт проводився 18 років тому.

Після дефектування, кошторисних розрахунків було прийнято рішення провести такий ремонт сучасним поліефірним полотном – Біполь ЕКП 4,0 н площею 550 м2. Сприятливі погодні умови дозволили закінчити всі роботи разом із герметизацією кінцевих прилягань до карнизів та вихідної надбудови на дах.

Збільшити зображення


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 17.11.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Збільшити зображення

14 листопада спеціалістами технічного нагляду Полтавського облводресурсів за участю представників органів місцевого самоврядування та підрядника - ТОВ «Гідростром» проведено заміри обсягів фактично виконаних робіт по будівництву об’єкта «Розчистка та поліпшення екологічного стану ділянки річки Говтва біля села Пасічники Потічанської сільської ради Решетилівського району Полтавської області».

Збільшити зображення

У 2017році освоєно 100 тис.грн. з місцевого бюджету та на таку ж суму виконано робіт за кошти виділені з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

При своєчасному фінансуванні будівництво об'єкту буде повністю завершене в поточному році.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 10.11.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Збільшити зображення

Спеціалістами технічного відділу та ГГМП проведено додаткове обстеження об’єкту будівництва «Розчистка природної водойми «Пудлянське» на території Руденківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області», з метою уточнення об'ємів фактично виконаних робіт та прийняття рішення щодо подальшого виконання робіт.

Збільшити зображення


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Шляхи попередження пожеж на торфовищах

Збільшити зображення

Проблеми відновлення водності водно-болотних угідь в районі с. Худоліївка Семенівського району Полтавської області, з метою попередження пожеж на торфовищах у літній період, розглядалися 10 листопада в приміщенні Полтавського обласного управління водних ресурсів за участю начальника Полтавського облводресурсів В.Фомичова, директора департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА І.Піддубного.

Передпроектні схеми та розрахунки доповідав директор Державного Регіонального проектно-вишукувального інституту «Дніпродіпроводгосп» В.Гринюк.

Збільшити зображення


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Громадське слухання з питання необхідності розчистки річки Коломак

Збільшити зображення

За дорученням голови Полтавської облдержадміністрації 9 листопада у приміщенні Полтавського обласного управління водних ресурсів під головуванням начальника облводресурсів В.Фомичова відбулось громадське слухання з питання необхідності розчистки річки Коломак. В обговоренні прийняли участь: директор Державного Регіонального проектно-вишукувального інституту «Дніпродіпроводгосп» В.Гринюк, директор департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА І.Піддубний, начальник відділу надзвичайних ситуацій Полтавської РДА В. Винник, заступник голови Полтавської районної ради О. Івженко, провідний спеціаліст Чутівської РДА Ю.Кравченко, представники органів місцевого самоврядування, фахівці Полтавського облводресурсів та Полтавського РУВР.

Збільшити зображення

Державним Регіональним проектно-вишукувальним інститутом «Дніпродіпроводгосп» розроблено техніко-економічне обгрунтування робочого проекту «Відновлення гідрологічного режиму та поліпшення екологічного стану р. Коломак в межах Полтавської області» за кошти обласного ФОНПС.

Збільшити зображення

Проектом передбачено обстеження річки Коломак довжиною 80 км (Чутівський та Полтавський райони), з метою визначення окремих ділянок річки, які підлягають розчищенню і упорядкуванню русла та проведення ряду заходів по благоустрою прибережної смуги (влаштування зони відпочинку та будівництво пішохідних містків). Очікувана вартість здійснення природоохоронних заходів по відновленню річки Коломак на Полтавщині за підрахунками проектантів становить блиько 100 млн грн. Проте, реалізація даного проекту можлива лише за умови фінансування з бюджетів різних рівнів.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Збільшити зображення

7 листопада 2017 року фахівці Полтавського облводресурсів та підвідомчих міжрайонних управлінь прийняли участь у виставкових заходах XV Міжнародного водного форуму «AQUA Ukraine-2017», де ознайомилися з експозиціями виставки та оглянули її експонати.

За допомогою системи віртуальної реальності здійснили віртуальну екскурсію на споруди Управління Головного Каховського магістрального каналу та Управління каналу Дніпро-Інгулець.

Прийняли участь у науково-практичній конференції «Вода та довкілля», під час якої представники державних, громадських та наукових установ висвітлювали актуальні проблеми, пов’язані з водним фактором.

Збільшити зображення


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Збільшити зображення

7 листопада 2017 року начальник відділу водних об’єктів Полтавського облводресурсів прийняла участь у нараді з головами сільських, селищних рад та орендарями водних об’єктів Миргородського району, що відбулась за ініціативи виконувача обов'язків голови районної державної адміністрації Віктора Фесенко та відділу агропромислового розвитку Миргородської районної державної адміністрації.

Збільшити зображенняПід час наради начальник відділу водних об’єктів Полтавського облводресурсів Ірина Клименко і спеціаліст департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації Василь Лиховид надали роз’яснення та відповіли на ряд запитань, що стосувалися змін у законодавстві щодо передачі водних об’єктів у користування на умовах оренди, а також оформлення дозволів на спеціальне водокористування.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


На Диканщині відновлять бузковий гай

Збільшити зображення

6 листопада 2017 року голова Полтавської ОДА В.Головко провів нараду щодо реконструкції урочища «Бузковий гай» у межах регіонального ландшафтного парку «Диканський». В обговоренні питань прийняв участь начальник Полтавського облводресурсів В.Фомичов.

Збільшити зображенняЗапропоновано розробити проект організації і осучаснення парку, в тому числі, провести розрахунок кошторису розчистки та благоустрою ставка, який розташований біля урочища.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Збільшити зображення

6 листопада 2017 року за участю представників технічного нагляду та ГГМП Полтавського облводресурсів, замовника (Руденківська сільська рада) та підрядника - ПП «Тайга і К» проведено контрольний обмір фактично виконаних робіт з початку будівництва об’єкту «Розчистка природної водойми «Пудлянське» на території Руденківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області».

Збільшити зображення


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 03.11.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Збільшити зображення

1 листопада 2017 року у приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Р.Товстого відбулось засідання обласної комісії з визначення претендентів, яким надаватимуться кошти обласного бюджету, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Зокрема, розглядались питання щодо можливості використання коштів на розвиток водогосподарського меліоративного комплексу Полтавської області.

Збільшити зображення

У роботі комісії прийняв участь начальник Полтавського облводресурсів В.Фомичов.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Ініціативи ФГ«Сади Полтавщини»

Збільшити зображення

Вже декілька років на території Диканського району в селах Орданівка, Ждани, Надежда фермерське господарство «Сади Полтавщини» під керівництвом Романа Цінченко займається вирощуванням плодово-ягідних культур із впровадженням краплинного зрошення, яке здійснюється з Орданівського водосховища та розчищених ділянок староріч і ставків. Врожайність яблук, груш, суниць значно збільшилась. Краплинним зрошенням вже охоплено 80 га насаджень.

За ініціативи господарства створено «Асоціацію розвитку інтенсивного садівництва Полтавщини», до якої входять 11 підприємств сумісного напрямку. Метою асоціації є об’єднання зусиль щодо захисту своїх юридичних, професійних інтересів, обміну досвідом та використання нових технологій, залучення інвестицій з різних джерел фінансування, вирішення питань зберігання, обробки та реалізації продукції.

Збільшити зображення

Для підтримки та розвитку аграрної сфери Полтавської області рішенням XVIII сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання від 12 жовтня 2017 №552 затверджено «Програму розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року» та «Порядок використання коштів обласного бюджету на виконання заходів Програми». Окремими розділами Програми передбачається компенсація або часткове відшкодування коштів, що використані на закладення нових насаджень плодово-ягідних культур, на посадковий матеріал, на встановлення систем зрошення, отримання міжнародної сертифікації на виробництво органічної екологічно чистої продукції та частини вартості придбаної сільськогосподарської техніки, холодильного, допоміжного обладнання.

В підтримку вирощування органічно чистої малини на площі 65 га в Диканському та Гадяцькому районах із місцевих та обласного бюджетів виділено понад 500 тис.грн.

Таким чином започатковано вперше в Україні вирощування екологічно чистої малини без застосування мінеральних добрив, хімічних засобів з використанням краплинного зрошення.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Семінар-тренінг з впровадження Водної Рамкової та Паводкової директив ЄС

Збільшити зображення

25-26 жовтня у м. Харків начальник відділу водних об’єктів Полтавського облводресурсів прийняла участь у семінарі-тренінгу «Впровадження Водної Рамкової та Паводкової директив ЄС», що відбувся за підтримки проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища».

Збільшити зображення

Програма семінару включала питання транспозиції вимог Водної Рамкової та Паводкової директив ЄС у національне законодавство; реформування системи моніторингу поверхневих вод відповідно до європейських підходів.

Під час тренувальних сесій учасники семінару разом з командою експертів проекту APENA мали можливість на практиці застосовувати отримані знання та відпрацювати конкретні положення Водної Рамкової та Паводкової директив ЄС.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 27.10.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Збільшити зображення

До повного завершення підходять роботи, які ведуться з 2011 року, по розчистці староріччя на р.Вільхова Говтва в Решетилівському районі. Кошти поточного року - 100 тис.грн. з ОФОНПРС, де головним розпорядником виступає Управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА та 100 тис.грн. з Місцевого бюджету - успішно освоєні, але для повного завершення будівництва (з´єднання раніше розчищеної ділянки з проектною та упорядкування водотоку) за підрахунками спеціалістів Полтавського облводресурсів та Підрядника ПП «Будзабезпечення» необхідно ще 100 тис.грн. Всі підстави додаткового фінансування є, адже Решетилівська громада уже провела зарибнення водойми.

Збільшити зображення

25 жовтня 2017 року для проведення авторського та технічного нагляду представники Полтавського облводресурсів С.Соколовська та Т.Медяник разом з представником Управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА здійснили виїзд на даний об’єкт.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 20.10.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Збільшити зображення

13 жовтня 2017 року у приміщенні Полтавського обласного управління водних ресурсів відбулась робоча зустріч начальника Полтавського облводресурсів В.Фомичова з представниками Ісковецької сільської ради Лубенського району щодо вирішення питання подальшого використання Пулинського водосховища, що розташоване в заплаві р. Сліпорід на межі Лубенського і Оржицького районів.

Збільшити зображення

В обговоренні прийняли участь: начальник Хорольського МУВГ О.Нерода, голова Ісковецької с.р. М.Романюта, власник фермерського господарства В.Кузьменко та фахівці Полтавського облводресурсів.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 13.10.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Збільшити зображення

В період поливного сезону 2017 року вже після довготривалої перерви відновлено зрошення на Карпівській зрошувальній системі в Кременчуцькому районі. Разом із зацікавленими сільгосптоваровиробниками ТОВ «Відродження» спеціалістами Кременчуцького мідрайонного управління водного господарства було проведено поточні ремонти та налагодження насосно-силового обладнання головної насосної станції, ремонт запірно-регулюючої арматури та магістральної і внутрішньогосподарської мережі трубопроводів.

За допомогою інвесторів фірми «Маїсадур Семанс Україна»» було змонтовано широкозахватну дощувальну машину «Оteсh» та полито 3,8 разів площу 90 га посівів гібридної кукурудзи.

Збільшити зображення

10 жовтня 2017 року в будинку культури с.Пришиб Кременчуцького району під головуванням заступника голови райдержадміністрації О.Тютюнника відбулася нарада зацікавлених партнерів із питань розширення площі поливу Карпівської зрошувальної системи. Були запрошені та приймали участь у нараді голова ТОВ «Відродження» С.Кузьменко, керівники та спеціалісти фермерських господарств із сіл Салівки, Кобелячка і Пришиба, головний агроном представництва фірми «Маїсадур Семанс Україна» М.Черниш, депутат Полтавської обласної ради, начальник Велико-Кахнівської філії «Полтаваобленерго» В.Чечель, начальник та головний інженер Кременчуцького МУВГ Ю.Глушко і О.Гулак.

Враховуючи досвід поточного року, на зібранні було вирішено врахувати ряд технічних питань та намічено заходи для можливості розширення площ поливу на системі на землях інших фермерських господарств в 2018 році.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 06.10.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Збільшити зображення

Проблеми відродження роботи Максимівської зрошувальної системи були розглянуті на виїзній нараді 5 жовтня 2017 року за участю начальника Полтавського обласного управління водних ресурсів В. Фомичова, начальника Кременчуцького міжрайонного управління водного господарства Ю. Глушка, засновника СК «Іскра» М. Черниша, представника ПСП «Дніпровські зорі» В.Сіори, представника ТОВ «Кернел-Трейд» О. Ковальчука.

Збільшити зображення

Була досягнута домовленість та визначені терміни підготовчих робіт у 2018 році з метою включення системи до поливу у 2019 р.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Штучна водойма біля с.Пудлівка

Збільшити зображення

Продовжується будівництво об’єкту «Розчистка природної водойми «Пудлянське» на території Руденківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області». Навіть посушливого літа поточного року місцеві жителі були задоволені частиною новоствореної водойми на малопродуктивних випасах за межами села. Це – і місце відпочинку в спеку, і можливість для напування худоби, а також гарантоване джерело для протипожежних заходів біля лісного масиву.

Збільшити зображення

В 2017 році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на закінчення цього природоохоронного заходу виділено 220 тис.грн. повну площу ставка треба розширити до 1 га. За кошти місцевого бюджету (100 тис. грн.) необхідно оперативно винести ділянку ВЛ 10 кВ за межі об’єкту будівництва.

Збільшити зображення

Виїзною комісією служби технічного та авторського нагляду Полтавського обласного управління водних ресурсів разом із замовником – Руденківською сільською радою намічено план дій на IV квартал для завершення будівництва.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Очікуємо реалізацію ще одного проекту

Збільшити зображення

Pішенням 15 сесії обласної ради сьомого скликання від 26.04.2017 року на продовження будівництва об’єкта «Розчистка та поліпшення екологічного стану ділянки річки Говтва біля села Пасічники Потічанської сільської ради Решетилівського району Полтавської області» в 2017 році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділено 450 тис. грн. Роботи по влаштуванню пляжної зони та розчищенню річки були розпочаті ще в 2016 році за кошти Потічанської сільської ради (364тис.грн.).

Збільшити зображення

Представниками органів місцевого самоврядування за участю спеціалістів технічного та авторського нагляду Полтавського облводресурсів, підрядника – ТОВ «Гідростром» проведено комісійне обстеження об'єкту, визначено наміри та обсяги щодо черговості подальшого будівництва.
З місцевого бюджету очікується фінансування в розмірі 250,0 тис.грн. За умови співфінансування різних бюджетів це дасть можливість повністю завершити будівництво об'єкту в поточному році. Зазначені роботи передбачені «Регіональною цільовою програмою розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро у Полтавській області до 2021 року».

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 15.09.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Староріччя Вільхової Говтви

Збільшити зображення

14 вересня 2017року відбулась виїзна нарада за участю представників технічного нагляду - Полтавського облводресурсів, замовника - Виконавчий комітет Решетилівської селищної ради, розпорядника коштів - Управління з питань цивільного захисту Полтавської обласної державної адміністрації, Підрядника – ПП «Будзабезпечення», щодо продовження будівництва об’єкта «Розчистка та збільшення водності ділянки р. Вільхова Говтва в Решетилівському районі. Розчистка староріччя.»

Рішенням 15 сесії обласної ради сьомого скликання від 26.04.2017 року в поточному році на вищезгаданий захід виділено 100 тис. грн. з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Співфінансування з місцевого бюджету очікується в розмірі 200,0тис.грн.

За ці кошти планується з'єднати дві раніше розчищені ділянки староріччя. Враховуючи обмежені обсяги фінансування, роботи вирішено проводити не повним профілем (ширина по верху -21м, при проектній - 30м). На цьому будівництво об’єкта вирішено завершити.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Святкування Дня Прапора України

Збільшити зображення

23 серпня 2017 року в Полтаві відбулось урочисте підняття Державного Прапора України біля пам’ятника Тарасові Шевченку.

Державний прапор – це не просто стрічка. Це полотнище, просякнуте кров’ю захисників нашої держави та потом спортсменів, які захищають честь України на спортивних майданчиках світу.

Після підняття прапора, нагороджень та побажань, відбулася урочиста хода та покладання квітів до підніжжя монументу гетьману України Івану Мазепі.

Збільшити зображення

По завершенню урочистостей, у Свято-Успенському соборі відбулася спільна молитва за Україну.

Керівники структурних підрозділів Полтавської облдержадміністрації, обласної ради, управлінь та підприємств, молодь, спортсмени, громада міста, духовенство, представники водогосподарських організацій та ЗМІ взяли участь в зазначених урочистих заходах.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Про профілактику пожеж

Збільшити зображення

22 серпня 2017 року про статистику виникнення пожеж та невтішну ситуацію як в Полтаві, так і в Україні, говорили в стінах Головного управління ДСНС у Полтавській області. Це засідання відбулося у форматі республіканської відео конференції з Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г.Зубком.

У Полтавській області оголошено 5-й клас пожежної небезпеки. Це вищий рівень і він тримається вже із 12.08.2017 року. Станом на 22.08.2017 рівні води на руслових водосховищах річок Ворскла і Псел в створах гідротехнічних споруд знаходяться на 5 – 20 см нижче від встановлених внаслідок дефіциту притоку. Осередок загорання поверхневих покладів торфу на території Іваново-Селищенської сільської ради Глобинського району (поблизу шлюзу-регулятора № 3 осушувально-зволожувальної системи в заплаві р.Хорол було ліквідовано 16.08.2017 року.

Збільшити зображення

«Якщо центральними та місцевими органами влади у цей період не буде зосереджено уваги на попередженні пожеж, то ніяких ресурсів держави не вистачить на їх гасіння і ситуація може вийти з-під контролю», - у підсумку конференції наголошував Голова ДСНС М.Чечоткін.

Разом із керівниками та спеціалістами служб ГУ ДСНС у Полтавській області, Департаментів та управлінь обласної державної адміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади присутнім на відео конференції був присутнім заступник начальника Полтавського обласного управління водних ресурсів В.Кириленко.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Покращення ділянки річки Удай

Збільшити зображення

22 серпня 2017 року відбулось засідання технічної ради Полтавського облводресурсів під головуванням В. Фомичова. В роботі зібрання взяли участь депутат Полтавської обласної ради І.Близнюк, заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації О.Ткаченко, директор національного природного парку «Пирятинський» Ю.Митропан, доцент кафедри екології та зоології Київського національного університету ім.Т.Шевченка, к.б.н. А.Подобайло, голова Дейманівської сільської ради Ю.Семененко, представники місцевої громади , члени дорадчого підрозділу.

Регіональну цільову Програму охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки з урахуванням регіональних пріоритетів Полтавської області на 2017 – 2021 роки («Довкілля 2021») затверджено рішенням чотирнадцятої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання № 405 06.03. 2017 року.

Збільшити зображення

Зазначеною програмою передбачено розчищення ділянки русла та поліпшення екологічного стану й відновлення водності р.Удай на території адміністративного підпорядкування Дейманівської сільської ради Пирятинського району в 2018 – 2019 роках.

До річки в цьому місці прилягає територія ландшафтного заказника державного значення «Дейманівський», що входить до Пирятинського національного парку. Порядком денним технічної ради розглядалось питання уточнення, узгодження та можливості отримання вихідних даних, розроблення наукових рекомендацій, погоджень зацікавленими організаціями та прийняття остаточного рішення щодо можливості виготовлення робочого проекту по упорядкуванню ділянки р.Удай поблизу с.Дейманівка Дейманівської сільської ради Пирятинського району.

Збільшити зображення

Після обговорення прийнято рішення відділу комплексного проектування Полтавського облводресурсів першочергово провести топографо-геодезичні вишукування на ділянці, довжиною близько 1 км та надати матеріали на розгляд науковцям. Після отримання позитивного висновку - завершити роботи по проектуванню.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Обвал гори Пивиха

19 серпня стався обвал гори Пивиха в районі села Максимівка Кременчуцького району. Детальніше >>>>

Довідка. Протяжність берегів Кременчуцького водосховища в межах Полтавської області становить 156,2 км, з яких 43,9 км потребує захисту.

За період з 1985 -2013 роки за кошти Державного та Обласного бюджетів захищено 13,225 км берега Кременчуцького водосховища на Полтавщині. На згадані заходи було виділено близько 16 млн.грн. На 4-х об'єктах берегоукріплення існує незавершене будівництво. Серед них «Берегоукріплювальні заходи на Кременчуцькому водосховищі в районі селища Градизьк для захисту гори «Пивиха» Глобинського району». Для продовження виконання робіт в минулому році залишки кошторисної вартості перерахували в поточні ціни. Вартість ділянки, довжиною 0,835км коштує близько 16 млн.грн.

Всі зазначені роботи передбачалися довгостроковою «Регіональною цільовою програмою розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро у Полтавській області на період до 2021 року».

Ситуація, що склалась на Кременчуцькому водосховищі критична. Роботи по захисту берега потребують негайного фінансування як з місцевого так і з державного бюджетів.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Будівництво водорегулюючої споруди – шлюза-регулятора на р. Сула

Збільшити зображення

17 серпня відбулась нарада щодо прискорення реалізації проекту«Будівництво водорегулюючої споруди – шлюза-регулятора на р. Сула в районі с. Тарасівка Оржицького району Полтавської області» під головуванням Р.Товстого за участі голів Оржицької та Семенівської РДА та районних рад, фахівців профільних управлінь, спеціалістів Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, обласного управління водних ресурсів, Управління капітального будівництва, Держгеокадастру та ДАБІ.

Про необхідність будівництва цього шлюза-регулятора вже говорили неодноразово. На жаль, в останні десятиріччя водність та приток Сули значно зменшились. Створення гідроспоруди матиме низку позитивних аспектів і забезпечить підвищення водності ділянки річки. Це покращить її екологічний стан, а також попередить виникнення пожеж на торф'яних заплавних землях.

В ході наради було обговорено технічні моменти реалізації цього проекту та напрацьовано шляхи вирішення земельних питань з усіма відповідними службами.

В заході прийняв участь начальник Полтавського облводресурсів В.Фомичов та начальник технічного відділу управління С.Соколовська.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Збільшити зображення

Начальником Полтавського облводресурсів 16 серпня проведено перевірку стану ГТС на НС Машівської зрошувальної ситеми до осінньо-зимового періоду та підготовку матеріалів для відродження системи в цілому, яка не працює понад 20 років. Стан НС та споруд задовільний. Про готовність системи доповідали начальник Новосанжарського МУВГ Ю.Бовкун, начальник дільниці М.Косик, провідний гідротехнік В.Косик.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Проблеми водності р.Оріль

Збільшити зображення

Дане питання розглядалось 16 серпня на виїзній нараді за участі начальника Полтавського облводресурсів В.Фомичова, директора інституту "Дніпродіпроводгосп" В.Гринюка, представників Чернетчинської територіальної громади Магдалинівського р-ну Дніпропетровської області в особі сільського голови В.Яценка, отця Нікона.

Збільшити зображення

Після обговорення представлених інститутом "Дніпродіпроводгосп" матеріалів намічено ряд спільних заходів.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Овочі на поливі

Збільшити зображення

ТОВ «Агротех-Гарантія» успішно працює на 16250 га земель Миргородського району Полтавської області із 2001 року. Поряд із основним напрямком вирощування зернових, олійних, бобових та технічних культур, після оформлення можливості використання на правах оренди ставка площею понад 21 га за межами с.Комишня Комишнянської сільської ради та відповідного дозволу на спеціальне водокористування, підприємством розпочато також вирощування овочевих культур на площі біля 50 га із використанням крапельного зрошення.

Збільшити зображення

16 серпня 2017 року проведено зустріч спеціалістів Полтавського обласного управління водних ресурсів із керівництвом агрохолдингу, представниками райдержадміністрації, головою Комишнянської сільської ради, агрономами-овочівниками, спеціалістами крапельного поливу.

   Після виїзду на місце, ознайомлення із наявними картографічними матеріалами, враховуючи критичну ситуацію із відсутністю опадів, дефіцитом вологи і критичними температурами – очевидно, що вирощування овочів без поливу в сучасних умовах – взагалі не можливе.

Збільшити зображення

   Для цього, за результатами обговорення проблеми щодо збільшення водозабезпечення об’єкту, рекомендовано замовнику розробити проект виконання робіт із розчистки замуленого багаторічними змивами із прилеглих полів та водозбірної площі відкладень на дні джерела водопостачання – місцевого ставка на південному заході від с.Комишня. Проектно-вишукувальні роботи необхідно розпочати із інженерно-геологічних вишукувань та вивчення обсягів, умов розчистки та місць складування кавальєрів грунту.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 11.08.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Водогосподарники України спільно підвели підсумки діяльності за перше півріччя 2017 року

Збільшити зображення

  11 серпня під головуванням І.Овчаренко, Голови Агентства, у рамках засідання колегії Держводагентства, були підведені підсумки діяльності водогосподарської галузі за І півріччя 2017 року та визначені основні напрямки діяльності у найближчій перспективі.

В засіданні прийняв участь начальник Полтавського облводресурсів В.Фомичов.
Детальніше >>>>


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Засідання технічної ради

Збільшити зображення

08 серпня в актовій залі дорадчого центру Полтавського облводресурсів відбулось засідання технічної ради під головуванням начальника управління В.Фомичова. У роботі взяли участь представники замовника - ТОВ «Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат», члени дорадчого підрозділу.

Порядком денним розглядалось питання про хід виготовлення робочого проекту «Розчистка та поліпшення екологічного стану ділянки р. Рудька для забезпечення відводу кар'єрних вод ТОВ «Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат» в Кременчуцькому районі Полтавської області.

Збільшити зображення

   За підсумком проведення інженерних вишукувань відділом комплексного проектування облводресурсів виготовлено креслення планів, повздовжнього та поперечного профілів річки, із нанесенням берегів. Після розрахунків фактичної пропускної спроможності русла та з врахуванням рівня НПР Дніпродзержинського водосховища – 64.00 (БСВ), (яким підпирається водоприймач стоку р. Рудьки – гирло р. Псел), визначено очевидним, що існуючих параметрів русла із незначним відкладенням намулу вистачає для скиду кар’єрних вод комбінату.

Збільшити зображення

   Прийнято рішення на цьому етапі завершити роботи по проектуванню, які виконує ВКП Полтавського облводресурсів без заходів по розчистці русла р.Рудька, оскільки за результатами проведення вишукувань, розроблення частини креслень, виконаних розрахунків пропускної здатності русла та розташованих на ньому гідротехнічних споруд потреба в подальшому проектуванні не раціональна та не є необхідною. Для узагальнення напрацьованих матеріалів замовнику необхідно надати необхідні матеріали і доповнення до вихідних даних проектування.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Реалізовано проект десятиріччя

Збільшити зображення

Рішенням 15 сесії обласної ради сьомого скликання від 26.04.2017 року на завершення будівництва об’єкта «Поліпшення екологічного стану ділянки р. Удай на території Великокручанської сільради Пирятинського району Полтавської області», в 2017році виділено 80 тис. грн. з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, при умові такого ж співфінансування з місцевого бюджету.

Роботи на даному об'єкту практично завершені. 3 серпня спеціалістами технічного та авторського нагляду Полтавського облводресурсів за участі представника Замовника – Управління з питань цивільного захисту Полтавської обласної державної адміністрації та Підрядника – «ПП Гідробуд» проведено заміри фактичних об'ємів виконаних робіт на ділянці розчищеного русла річки Удай та складено відповідні акти.

Збільшити зображення

   Після оформлення всіх документів та проведення фінансових операцій, будівництво, яке ведеться впродовж 10 років, буде вважатись завершеним. Ділянка р.Удай на території Великокручанської сільради, довжиною 1,275 км розчищена.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 04.08.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Річки полтавщини заполоняють водорості


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Через спеку страждає річка Коломак – зупинився стік води


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Обговорення будівництва шлюза-регулятора на р.Сула

Збільшити зображення

 За дорученням голови Полтавської обласної державної адміністрації В.Головка 27 липня 2017 року в актовій залі Семенівської районної державної адміністрації відбулася нарада з питання доцільності будівництва шлюза-регулятора на річці Сула на межі Семенівського та Оржицького районів Полтавської області.

Громада села Горошине, не маючи належної достатньої інформації, стурбована початком будівництва споруд та хвилюється за можливий негативний вплив на водність річки Сула, флору та фауну річкової екосистеми і, відповідно, має право отримати відповіді на свої запитання.

   З метою зняття емоційної напруги та роз’яснення необхідності будівництва гідроспоруди на р.Сула у виїзній нараді прийняли участь Директор департаменту екології та природних ресурсів І.Піддубний, начальник Полтавського обласного управління водних ресурсів В.Фомичов, О.Кражан – голова Оржицької РДА, М.Недюха – перший заступник голови Семенівської РДА, В.Юрченко та В.Козина – голови Семенівської та Оржицької районних рад, В.Іщенко – начальник Семенівського районного сектору ДСНС у Полтавській області, представники зацікавлених організацій, громада та науковці.

Збільшити зображення

   Представники Горошинської громади та Ю.Надточій – сільський голова Горошино цікавилися питаннями проведення екологічної експертизи щодо впливу будівництва на природнє навколишнє середовища, водності річки тощо. Під час публічного обговорення поставлених запитань були отримані ґрунтовні пояснення та відповіді. Розглядався також аспект підвищення водності ділянки річки Сула та її екологічного покращення для попередження виникнення пожеж на торф’яних заплавних землях.
   Проект будівництва шлюза–регулятора на нараді представляв директор Державного регіонального проектно-розвідувального інституту «Дніпродіпроводгосп» В.Гринюк та заступник директора науково-вишукувального інституту біології Дніпропетровського національного університету Б.Барановський.
   Прийнято рішення про доведення інформації до громади с.Горошине з представленням копії документації та презентації від проектувальників інституту «Дніпродіпроводгосп».

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 28.07.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 21.07.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Виїзна робоча нарада по поливам

Збільшити зображення

 Питання роботи Градизької зрошувальної системи у 2017 році та перспективи збільшення площ зрошення на наступний рік за ініціативи заступника голови облдержадміністрації Р.Товстого розглядалися 20 липня 2017 р. на виїзній робочій нараді в Глобинському та Кременчуцькому районах. У 2017 році збільшено у 3,2 фізичну площу поливів та у 10 разів обсяги гектарополивів на державних системах.

Збільшити зображення

Спільно із товаровиробниками попередньо погоджена стратегія спільної роботи в 2018 році, згідно якої площі зрошення збільшаться майже на 2000 гектарів. У зв’язку із цим виникають нові проблеми, які потрібно вирішувати вже сьогодні. На нараді мова йшла не тільки про Градизьку зрошувальну систему в Глобинському районі, (де сьогодні задіяно 6 насосних станцій та 26 сучасних широкозахватних дощувальних установок), а про область в цілому. Збільшити зображення

   В роботі наради взяли участь : Р.Товстий – заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації, депутат обласної ради І.Горжій - голова постійної комісії обласної ради із питань екології та раціонального природокористування, депутат обласної ради. С.Фролов – директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації І.Піддубний – директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації А.Безкоровайний – голова Кременчуцької райдержадміністрації. Із роботою зрошувальної системи, її проблемами, можливостями та перспективою розширення в майбутньому ознайомлювали В.Фомичов – начальник Полтавського облводресурсів та Ю.Глушко – начальник Кременчуцького міжрайонного управління водного господарства. Давали пояснення із переваг зрошувального землеробства керівники та спеціалісти ТОВ «Рост-Агро», ТОВ СПГ «Надія», СФГ «Зеніт», ТОВ«Юнігрей-Агро».

Збільшити зображення

Аграрії в цілому по області прогнозують значну втрату врожаю сільськогосподарських культур. Адже за даними спостережень метеорологічних станцій МС Полтава, МС Гадяч і МС Веселий Поділ в Полтавській області за квітень-липень (І-ІІ декада) сума атмосферних опадів - 105,7 мм складає відхилення – 90,4 мм від середньо багаторічних значень та – 176,5 мм від значень минулого року на фоні підвищення температури повітря.
Вивчивши досвід глобинчан, вирішили продовжувати роботу із впровадження поливів в інших районах області.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 14.07.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Засідання комісії обласної ради

Збільшити зображення

  11 липня 2017 року відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонально природокористування, під головуванням І.Горжія. У роботі взяли участь голова обласної ради О.Біленький, його заступники Є.Холод та А.Ханко, заступник голови облдержадміністрації Р. Товстий, депутати обласної ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, керівники управлінь та підприємств, представники Полтавського облводресурсів, громадськість, засоби масової інформації.

Збільшити зображення

Серед питань, передбаченими порядком денним розглядались пропозиції про внесення змін до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в поточному році. Йшлося зокрема про внесення змін про розпорядника коштів та додаткового включення до переліку робіт із розчистки, поліпшення екологічного стану та благоустрою ділянки річки Тагамлик в межах смт. Машівка Машівського району.

Збільшити зображення

   Запропоновано також передбачити кошти комунальному підприємству Полтавської обласної ради «Полтававодоканал» на реконструкцію каналізаційного колектору діаметром 700 мм по вулиці Сінній.
Проект рішення буде винесено на сесію обласної ради, яка відбудеться 14.07.2017р.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 30.06.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Виїзна колегія

Збільшити зображення

  В Глобинському районі 29 червня відбулося виїзне розширене засідання обласної колегії Полтавської обласної державної адміністрації. В межах наради, якою керував голова ОДА В.Головко, було обговорено хід виконання Програми розвитку аграрного комплексу області та дотримання місцевими органами самоврядування природоохоронного законодавства.
  В минулому році на виконання цієї програми виділялося 1,2 млн грн. із обласного бюджету, а також майже 600 тис.грн – із місцевих. На 2017 заплановано 7,5 млн. грн. із обласного та збільшення частки місцевого в умовах децентралізації. Адже на селі агропромисловий комплекс формують переважно місцеві бюджети громад. Надаючи великої уваги меліорації земель, як активній складовій сільськогосподарського виробництва і, зокрема, в Глобинському районі, в роботі колегії прийняли також участь начальники обласного та регіонального управлінь водних ресурсів В.Фомичов та В.Євсєєв.

Збільшити зображення

  Станом на 29.06.2017р. на полях відновлюваної Градизької зрошувальної системи вже запрацювало 6 насосних станцій, 11 км магістрального трубопроводу та 27 сучасних широкозахватних дощувальних машин типу «Reinke», «Zimmatic», «2 i E Pivot», «Otech», «Valley». За несприятливих погодних умов вже полито 3090 гектарів посівів гібридної кукурудзи, сої, цукрового буряку та інших культур, проведено 4353 гектарополивів на зрошуваних площах.
  Кременчуцьким міжрайонним управлінням водного господарства надається практична допомога у подвійному регулюванні водно-повітряного режиму на осушувально-зволожувальній системі р.Хорол в Глобинському і Семенівському районах. В межах впливу підпору шлюзами-регуляторами утримується вологість заплавних торф’яних земель.

Збільшити зображення

  Екскаватором-драглайном ЕО-652Б цього управління зараз проводяться земляні роботи із розчистки водоприймача-відстійника Глобинського цукрового заводу для попередження скиду у р.Сухий Омельник. Бригадою центральної бази та Зубанівської експлуатаційної дільниці третій рік поспіль ліквідуються затори із топляків, кореневих залишків деревини та сміття біля мостового переходу через р.Псел в с.Манжелія Глобинського району.

Збільшити зображення

  Із обговорюваного кола питань та під час огляду виробничих об’єктів усіма учасниками колегії зроблено відповідні висновки щодо покращення всіх багатопланових складових аграрної галузі.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Святкування 21-ї річниці Конституції України

Збільшити зображення

  28 червня з нагоди 21-ї річниці Конституції України в Полтаві відбулась урочиста церемонія біля пам'ятників Т.Г.Шевченку та гетьману України Івану Мазепі.

Збільшити зображення

Відкриття церемонії розпочалось із звучання гімну України. Керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, обласної ради, управлінь та підприємств, представники ЗМІ та пересічні громадяни вшанували пам'ять визначним діячам України покладанням квітів до підніжжя монументів.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Про створення єдиного інформаційного простору регіону

Збільшити зображення

  Обласна конференція із такою чергою дня відбулася 26 червня в Полтавській обласній державній адміністрації із обговоренням низки питань про впровадження і використання переваг документообігу із електронними базами даних. Зокрема, для керівників, представників і спеціалістів райдержадміністрацій, департаментів та управлінь облдержадміністрації, обласної ради, територіальних галузевих органів було роз’яснено про принципи впровадження системи електронного документообігу «АСКОД ТМ».

Збільшити зображення

   Разом із тим, у виступах представників СБУ в Полтавській області, відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення апарату облдержадміністрації, відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту надалися пояснення і наголошення про необхідність посилення заходів безпеки та захисту інформації в умовах військових конфліктів. Йшлося про виконання Указу Президента від 15.05.2017 р. «Про введення в дію рішення РНБО від 28.04.2017р. «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо визначення блокування інтернет-ресурсів».

Збільшити зображення

  В роботі конференції прийняли участь спеціалісти Полтавського обласного управління водних ресурсів та територіального органу у Полтавській області Держводагентства України.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 23.06.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Реконструкція гідротехнічної споруди Троянівського водосховища

Збільшити зображення

  21 червня відбулась виїздна нарада постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонально природокористування, під головуванням Ігоря Горжія. У роботі взяли участь депутати обласної ради, представники Диканської райради, РЛП «Диканський», Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Полтавського обласного управління водних ресурсів, селищний та сільські голови.

 Аварійний стан протиповіневої дамби Троянівського водосховища викликає занепокоєння у місцевої влади та адміністрації регіонального ландшафтного парку «Диканський», на балансі якого він знаходиться. У 2005 році було розроблено проектну документацію на реконструкцію цієї важливої для життєдіяльності громад гідротехнічної споруди. Проте, на сьогоднішній день освоєно лише 198,2 тис.грн. Договір з підрядником розірвано.

  За результатами обговорення вирішено відкоригувати проектно-кошторисну документацію, провести експертизу проекту в поточному році та подати запити до Департаменту екології для фінансування робіт з обласного фонду навколишнього природного середовища по реконструкції гідротехнічної споруди Троянівського водосховища на території регіонального ландшафтного парку "Диканський" Диканського району Полтавської області в наступному році.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 16.06.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 09.06.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 02.06.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 26.05.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 19.05.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Робоча зустріч

Збільшити зображення

  18 травня в рамках обміну досвідом відбулась робоча зустріч делегації Харківського облводресурсів на чолі з начальником управління А. Димитрієвим та фахівцями Полтавського облводресурсів. В ході зустрічі були обговорені проблемні питання галузі та можливі їх шляхи вирішення. Досягнута домовленість на співпрацю в майбутньому.~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 12.05.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 05.05.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 Хімічний склад води джерел зрошення станом на початок поливного сезону, за даними гідрогеолого-меліоративної партії Полтавського облводресурсів.

  Завантажити>>>~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 28.04.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 21.04.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 14.04.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Річка Лютенька – ліва притока Псла

Збільшити зображення

  На замовлення виконкому Лютеньківської сільської ради Гадяцького району разом із представниками органів місцевого самоврядування, землевпорядної служби, містобудування, архітектури, та житлово-комунального господарства райдержадміністрації спеціалістами Полтавського обласного управління водних ресурсів 10 квітня було обстежено двохкілометрову ділянку русла річки Лютенька, що протікає в межах самого населеного пункту. Від витоку в Зіньківському районі річка довжиною 32 км в гирловій частині – за 1.5 км західніше села впадає в Псел.

Збільшити зображення

  Колись чиста і повноводна, ліва притока Псла – вона була окрасою села,улюбленим місцем відпочинку жителів та гостей с.Лютеньки. Для населення зараз вирішується низка необхідних соціальних умов. В двомісячник наведення чистоти в заплаві річки намічено проводити толоки із прибиранням хмизу, кореневих решток чагарнику, залишків сухого очерету та ін. Джерело чистої води, що цебенить струмком і зимою і влітку біля старого мосту буде обладнано сучасним зрубом. Це мальовниче село центральної частини України, засноване в 1590 році із населенням 3660 чоловік має свій стиль і етнічне коріння. Цегляній будівлі із дерев’яним ганком, що займає сільська рада – 110 років. Більше 100 років також старій школі, в якій планується створити місцевий музей. Проводяться роботи із реконструкції дерев’яної п’яти купольної церкви в центрі населеного пункту.

Збільшити зображення

  Вирішено розпочати проектно-вишукувальні роботи для проведення розчистки окремих ділянок серед села, щоб зберегти й існуючі зелені насадження, і відновити плесові ділянки, захаращені старими бобровими загатами, заторами, покращити екологічний стан ділянки річки Лютенька, провести реконструкцію старій регулюючій гідроспоруді, що слугує вже понад 40 років.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 07.04.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 31.03.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Розгляд водогосподарських питань на засіданні екологічної комісії Полтавської обласної ради

Збільшити зображення

  30 березня відбулося засідання постійної комісії Полтавської обласної ради з питань екології та раціонального прирокористування, на якому розглянуто ряд життєво важливих питань щодо користування та використання земель і територій природно-заповідного фонду, мисливських господарств; зміни чисельності основних мисливських тварин в мисливських угіддях громадських організацій; законності використання води ТОВ «Полтавасад» для поливу сільськогосподарських культур; виконання регіональних цільових програм.

Збільшити зображення

  Про стан виконання у 2015-2016 роках заходів «Регіональної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро в Полтавській області на період до 2021 року» на засіданні постійної комісії доповів заступник начальника Полтавського обласного управління водних ресурсів О.Чмир. З питань черги дня постійною комісією прийнято відповідні рішення.~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Про стан очисних споруд

  22-го березня Всесвітній день води, запроваджений Генеральною Асамблеєю в 1993 році. Починаючи з 2000 року кожний Міжнародний день води присвячується певній темі. Цього року свято проходило під гаслом «Стічні води». Про ситуацію в області з очисними спорудами та якістю очистки стічних вод докладніше в сюжеті.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Відзначення Всесвітнього Дня води

Збільшити зображення

  21 березня під головуванням начальника Полтавського облводресурсів В.Фомичова у актовій залі Полтавського обласного управління водних ресурсів відбулося засідання круглого столу з нагоди відзначення Всесвітнього дня води. Цього року він проходив під гаслом «Стічні води», увагу акцентовано на проблемі очистки води, забрудненню стічними водами річок, несанкціонованому скиду відходів підприємствами та стану очисних споруд.
  У заході взяли участь представники Полтавського обласного управління водних ресурсів, Полтавського регіонального управління водних ресурсів, сектору у Полтавській області Держводагентства України, управління житлово-комунального господарства, Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції у Полтавській області, Громадської ради Полтавської обласної ради, Полтавського національного педагогічного університету ім.В.Г.Короленка та Полтавського національного техуніверситету ім.Ю. Кондратюка.

Збільшити зображення

   Заслухано доповіді В.Маргушина, начальника відділу енергозбереження, систем життєзабезпечення та житлової політики управління ЖКГ, про технічний стан водопровідно-каналізаційних мереж Полтавської області; В.Євсєєва, начальника Полтавського регіонального управління водних ресурсів, про державний моніторинг вод в Полтавській області; О. Підберезної, завідувача лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Полтавського регіонального управління водних ресурсів, про кількісну та якісну характеристику поверхневих вод Полтавської області та незадовільний екологічний стан на окремих ділянках водних об’єктів Полтавщини, що є наслідком антропогенного забруднення річок скидами стічних вод промислових, комунальних підприємств і сільськогосподарських об’єктів; О. Степової, доцента кафедри екології та природокористування, к.т.н Полтавського національного техуніверситету ім.Ю. Кондратюка, про аналіз стану водогосподарського комплексу Полтавщини; А.Калюжного, кандидата технічних наук, доцента Полтавського національного техуніверситету ім.Ю.Кондратюка, про особливості розрахунку каналізаційних очищувальних споруд м. Ашгабад; О. Клепець, асистента кафедри ботаніки, екології та методики навчання біології Полтавського національного педагогічного університету ім.В.Г.Короленка, про оцінку впливу урбанізації на продукційні показники вищої водної рослинності р.Ворскла.

Збільшити зображення

    Активно долучаються до співпраці у сфері охорони навколишнього природного середовища студенти вищих навчальних закладів м.Полтави. М. Пилипенко, студентка 2 курсу природничого факультету Полтавського національного педагогічного університету ім.В.Г.Короленка, розповіла про стан функціонування та охорони водно-болотних угідь України і Полтавщини; студентка 4 курсу Полтавського національного техуніверситету ім.Ю.Кондратюка Нурієва Мяхріджемал у своєму виступі розповіла про екологічний підхід до охорони та відтворення водних ресурсів Туркменістану.
    22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем так і рішень в цій області. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання і дії у рамках загальної теми.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 17.03.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Збільшити зображення

  15 березня в Полтавській ОДА відбулася зустріч з группою експертів з питань гідроенергетики Норвегії під головуванням заступника голови Полтавської ОДА О. Пругла. У засіданні прийняли участь начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства енергетики та вугільної промисловості України О.Козловська , головний спеціаліст управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства економічного розвитку і торгівлі О.Іванова, директор департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА І. Іщенко, начальник управління архітектури Полтавської ОДА О. Панков, начальник Полтавського обласного управління водних ресурсів В. Фомичов.
  Норвежську сторону представляли: керівник групи експертів Сандгрен Ерік Йонас, представник головного Норвежського управління водних ресурсів Джон Сангенс, спеціаліст з напрямку ініціативних та адміністративних питань Норвегії Біргіт Лонгва, спеціаліст з питань ліцензування малої гідроенергетики Бріт Хауген та Стейнар Паттерсен, гідролог Джель Еп.

Збільшити зображення

   Метою візиту став збір та аналіз інформації щодо малих ГЕС в Полтавській області.
    В ході зустрічі було зазначено, що у Полтавській області наявні шість працюючих ГЕС, які передані у приватну власність. За рік вони виробляють близько 14 млн кіловат електроенергії. Вік зазначених ГЕС близько 50 років. І вони потребують модернізації.
    В рамках зустрічі разом з представниками Норвегії, ОДА, мінекономрозвитку та міненерговугілля було проведено оглядовий візит на Кунцівську ГЕС (с.Кунцево, Новосанжарського р-ну) та Вакуленський шлюз-регулятор (с.Вакуленці, Полтавського р-ну), на якому проведені роботи по монтажу гідроенергетичного обладнання.
    Підсумки візиту Норвежських фахівців проведено в приміщенні дорадчого центру обласного управління водних ресурсів. Намічені шляхи подальшого співробітництва.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Енергогенеруюче обладнання на шлюзах-регуляторах

Збільшити зображення

  В лютому цього року на замовлення орендаря Вакуленського шлюзу-регулятора на р.Ворскла ТОВ «Гідроенергоресурс» київськими підприємствами ТОВ «ЛАСКА-ГРУП» і «Стілтек інжиніринг» після підготовчих робіт успішно завершено випробовування однієї турбіни сифонного типу ST 1000 потужністю біля 40 кВт. Перед проходженням весняного паводку її демонтовано.
  В той же час, генеральним проектувальником – ТОВ «Гідроінженіринг» не припиняється виготовлення робочого проекту на «Реконструкцію Нижньо-Млинського шлюзу-регулятора на р.Ворскла у Полтавському районі». Після відновлення, модернізації і підсилення окремих елементів цього гідровузла за проектом, що має пройти установлені узгодження і експертизи, у замовника-орендаря є наміри на лівобережному водовідвідному каналі за окремим проектом побудувати мікро ГЕС, використавши енергію напірного потоку річки.

Збільшити зображення

    На технічній нараді в Полтавському обласному управлінні водних ресурсів 10 березня під головуванням начальника В.Фомичова та кола зацікавлених спеціалістів організацій і служб із м.Києва, м.Полтави та Нових Санжар йшлося про черговість виконання проектно-кошторисної документації, строків її розгляду та узгоджень, дієвість окремих запропонованих рішень, необхідність отримання відповідних висновків і згоди землекористувачів, органів місцевого самоврядування, балансоутримувача та власника державного майна – Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області.
    Оголошення про наміри проведення зазначених заходів для публічного обговорення додатково опубліковано у всеукраїнській громадсько-політичній газеті «Зоря Полтавщини» № 27-28 за 24 лютого 2017 року.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Із науковим підходом до регулювання малих річок

Збільшити зображення

  Типово рівнинні малі та середні річки Полтавщини, яких налічується 145 шт, за весь період існування людства особливо значних змін та впливу антропогенних і техногенних факторів зазнали в останні 50 – 60 років. Всі вони переважно снігового живлення та грунтовими водами. Характерними на річках бувають виражені весняні повені та літньо-осінні межені, що іноді доповнюються літньо-осінніми зливовими паводками, які поглинаються регулюючим впливом широких двобічних трапецеїдальних заболочених заплав завширшки 20 - 200 м із звивистими річищами. За багаторічний період русла річок замулюються змитим грунтом із прилеглих територій, місцями заросли болотною рослинністю, очеретом і чагарниками. Якість води із цих причин із року в рік погіршується.
  Після неодноразових зустрічей голови Полтавської облдержадміністрації В.Головка із керівництвом та спеціалістами Міністерства екології та природних ресурсів України, перемовин із депутатами – членами профільних комісій Верховної ради України, науковцями, було запропоновано проводити роботи із відновлення, регулювання, покращення екологічного стану та гідрологічного режиму ділянок річок послідовно, на підставі попередньо розроблених техніко-економічних обґрунтувань всього басейну тієї чи іншої річки в межах області.

Збільшити зображення

  На запрошення керівництва області 6 – 7 березня в м.Полтаві були із своїми пропозиціями по ТЕО директор та ГІП інституту «Дніпродіпроводгосп» В.Гринюк і М.Любченко. Попередньо всі проблемні питання та варіанти їх вирішення були розглянуті на нараді в обласному управлінні водних ресурсів.
  Надаючи великої уваги означеним вищезгаданим проблемам, майже 1,5 години їх обговоренню приділив в особистому спілкуванні із спеціалістами водного господарства голова Полтавської облдержадміністрації В.Головко. На думку голови ОДА до вирішення проблем малих річок треба залучати різні джерела фінансування з урахуванням думки громадськості.

Збільшити зображення

  Багато робіт в області вже започатковано за принципом розгляду проблем всього басейну річки Многа, Сула та їх приток. Запропоновано в 2017 році інституту «Дніпродіпроводгосп» виготовити ТЕО «Відновлення гідрологічного режиму та поліпшення екологічного стану р.Коломак в межах Полтавської області» на протязі 72 км із водозбірною площею 1140 км2.
  По завершенню зустрічі відповідні доручення надані директору Департаменту екології та природних ресурсів ОДА І.Піддубному та начальнику облводресурсів В.Фомичову.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 03.03.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Для попередження пожеж на торф’яниках

Збільшити зображення

  28 лютого із начальником Полтавського обласного управління водних ресурсів В.Фомичовим та спеціалістами водного господарства відбулася робоча зустріч із головою Оржицької районної ради В.Козиною та першим заступником голови райдержадміністрації В.Івановим. Розглядалися питання продовження робіт із покращення гідрологічного режиму р.Оржиця шляхом створення додаткових гідротехнічних споруд.
  Для оптимальнішого зволоження гирлової частини осушувально-зволожувальної системи р.Оржиця із 2014 року започатковано будівництво додаткових гідроспоруд в гирловій частині магістрального каналу. За рахунок місцевого бюджету було виготовлено проектно-кошторисну документацію та побудовано в 2015 – 2016 роках два штучних пороги-перекати із кам’яного накиду. Разом із сповільненою фільтрацією потоку ці споруди підтримують рівні води на 0,7 – 0,5 м вище побутових, регулюючи стік додатково до існуючих шлюзів-регуляторів, яких замало. Загалом функція річки, як водоприймача від прилеглих сільськогосподарських угідь із боковими каналами при цьому не порушується.

Збільшити зображення

  Таким заходом штучно підтоплено старі торф’яні кар’єри, попереджуючи пересихання заплавних земель та виникнення пожеж на торфах. В таких місцях відновлюється гідрологічний режим водно-болотних угідь, покращуються умови гніздування диких птахів та нересту для риби, що заходить із р.Сула.
  Відчуваючи користь реалізованих заходів, зменшення випадків загорань на протязі 2015 – 2016 років, на нараді наголошувалося на необхідності продовжити такі роботи.
  Попередньо було виготовлено проектно-кошторисну документацію, отримано позитивні висновки ДП «Укрдержекспертиза» від 14.03.2016 р. № 17-0049-16П (17-2253Н) на будівництво штучної гідроспоруди-перекату на р.Оржиця біля с.Плехів. Враховуючи, що такі роботи входять до заходів «Регіональної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро у Полтавській області на період до 2021 року», та вже частково реалізовані за рахунок місцевого бюджету, - рекомендовано в 2017 році просити провести їх за рахунок обласного фонду охорони навколишнього природного середовища із оформленням відповідних запитів.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 24.02.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Передповенева ситуація

Збільшити зображення

  Жителі кількох населених пунктів в Новосанжарському районі вже зараз стурбовані перед- повеневою ситуацією, що може трапитися в березні цього року. За посушливих умов попередніх років не проводили вчасну розчистку водопропускних труб на переїздах та автошляхах місцевого значення. Це привело до утворення безстічних територій після розорювання та планування садибної забудови і городів.

Збільшити зображення

  Перебуває в такій ситуації частина приватної забудови самого районного центру, де поверхневий стік формується від базарної площі в південному напрямку до р.Ворона. Але вода затримується у великих «блюдцях», підтоплюючи городи, господарські приміщення.
  На запрошення Судівського сільського голови Р.Зінича 24 лютого спеціалісти Полтавського облводресурсів В.Кириленко, О.Чмир та С.Степанчук разом із начальником Новосанжарського МУВГ Ю.Бовкуном провели обстеження ділянок потенційного підтоплення північної частини с.Судівка та західної забудови і городів жителів с. Шпортьки.
  Прийнято рішення про надання першочергової допомоги із водовідведення надлишкових вод в разі виникнення необхідності. Запропоновано виготовити проектно-кошторисну документацію по захисту від підтоплення окремих ділянок цих населених пунктів.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Засідання постійної екологічної комісії обласної ради

Збільшити зображення

  22 лютого відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонально природокористування, під головуванням І. Горжія. У роботі взяли участь перший заступник голови обласної ради Є. Холод, депутати обласної ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, голови районних, сільських рад, керівники управлінь та підприємств, представники Полтавського облводресурсів, ЗМІ.

Збільшити зображення

  Поряд з питаннями передбаченими порядком денним розглядалось питання про виділення коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на розчистку малих та середніх річок Полтавщини. Зволікання з плануванням та фінансуванням може привести до несвоєчасного освоєння коштів в поточному році.
  Прийнято рішення надати Полтавським облводресурсів розширену інформацію щодо природоохоронних об'єктів незавершеного будівництва та тих, які заплановано завершити в 2017 році.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС виконкому Полтавської міської ради

Збільшити зображення

  17 лютого відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконкому Полтавської міської ради під головуванням заступника голови комісії В.Леонова.

  Під час засідання заступник начальника Полтавського обласного центру з гідрометеорології В.Богмацера доповів про гідрометеорологічну ситуацію в басейні річки Ворскла станом на 15 лютого 2017 року. Він зазначив, що сніговий покрив в басейні річки Ворскла на території Сумської і Полтавської областей суцільний, у верхів’ї висотою до 50 см, в нижній частині до 40 см. Середні запаси води у сніговому покриві по водозбору у верхів’ї по Білгородській області РФ складають 120-130 мм, що перевищує норму більше ніж у 2 рази, в нижній частині 80 мм, що складає 1,5 норми. Поточна водність, яка визначатиме ґрунтову складову тало-дощового стоку на даний час вища минулорічної. На водних об’єктах утримується льодостав, товщина криги 15-30 см, яка покрита снігом висотою до 20см. Грунт промерз на глибину до 35 см, із значною цементацією. У зв’язку з грудневою відлигою, грунт перезволожений і це сприятиме формуванню підвищеного поверхневого і річкового стоку.
  Виходячи з такої гідрометеоситуації в разі збереження зимового режиму погоди та продовження опадів у лютому та початку березня, можна очікувати, що весняна повінь, навіть при поступовому підвищенні температури повітря з кінця другої декади лютого, носитиме виражений характер, максимуми рівнів можуть бути з виходом води на заплаву. При затягуванні початку весняних процесів до другої декади березня і високій температурі повітря слід очікувати різких підйомів рівня до небезпечних відміток з підтопленням населених пунктів, яке може зберігатися тривалий час.

Збільшити зображення

  В своєму виступі заступник начальника Полтавського обласного управління водних ресурсів О.Чмир інформував членів комісії та присутніх про готовність до пропуску льодоходу і весняних вод державних водогосподарських об’єктів - Нижньомлинського і Вакуленського шлюзів-регуляторів на річці Ворскла, які можуть суттєво впливати на пропуск льодоходу і повеневих вод в місті Полтава. Новосанжарським МУВГ проведено обстеження і підготовку цих гідроспоруд до пропуску повені, встановлені оптимальні режими роботи і експлуатації Вакуленського і Нижньомлинського водосховищ із врахуванням пропуску льодоходу і повені 2017 року. На випадок проведення аварійних робіт при виникненні надзвичайних ситуацій на базі Новосанжарського МУВГ та Полтавської експлуатаційної дільниці створено 2 аварійні бригади, в яких задіяні 11 осіб, 8 одиниць техніки, плавзасоби та 2 насоси для відкачування води, створений аварійний запас матеріалів.
  Зважаючи на складну гідрометеорологічну обстановку, О.Чмир загострив увагу членів комісії та відповідних служб міськвиконкому на необхідність підготовки об’єктів комунального і водного господарства на території міста до пропуску льодоходу і повені. Особливо це стосується мікрорайонів Климівка, Герівка, Лісок, Дублянщина, Левада, Шпортівка, селищ Залізничників, Лісок, Крутий Берег, Вакулинці, які розташовані безпосередньо в зоні впливу можливого підтоплення весняними водами річок Ворскла і Коломак.

Збільшити зображення

  Виконкомам Подільської, Шевченківської та Київської районних у місті Полтаві рад, підпорядкованих їм організаціям та установам міста усіх форм власності, які мають на балансах гідротехнічні водопропускні споруди, мостові переходи, системи водопостачання та каналізації, газопроводи, лінії зв’язку та електропередач необхідно:
- організувати бригади по пропуску льодоходу та весняних вод, виділити їм необхідні механізми, автотранспорт, оснастити інвентарем та інструментами;
- закінчити підготовку усіх гідротехнічних споруд, мостових переходів, водопропускних і водовідвідних споруд, труб, каналів, кюветів, водопропускних споруд на ставках, розташованих в мікрорайонах Юрівка, Сади-2, Сади-3, сквері ім. Панаса Мирного, селах Рибці, Івонченці, Дендропарк, Горбанівка, селищі Вороніна, автошляхах до пропуску льодоходу і повеневих вод, зокрема, очистити їх від льоду, наносів та сміття. На об’єкти завести аварійні запаси матеріалів;
- виконати відповідні підготовчі заходи по організації відводу поверхневих талих і дощових вод з території міста, не допущенню підтоплення і затоплення житлових будинків і будівель, об’єктів соціальної сфери;
- забезпечити збереження та безаварійну роботу і експлуатацію усіх комунікацій, систем водопостачання і каналізації, ліній зв’язку і електропередач, автошляхів, особливу увагу звернути на стан об’єктів життєдіяльності населення.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Засідання регіональної комісії ТЕБ і НС

Збільшити зображення

  17 лютого відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під головуванням заступника голови Полтавської облдержадміністрації Р.Товстого.

Збільшити зображення

  Під час засідання заступник начальника головного управління ДСНС України у Полтавській області О.Лисенко, начальник управління з питань цивільного захисту ОДА В.Стеблянко, члени регіональної комісії, присутні обговорили питання електро та теплопостачання населених пунктів і підприємств, установ і організацій при виникненні надзвичайної ситуації в енергосистемі області.
  Йшлося також і про показові навчання в 2017 році задля удосконалення єдиної системи цивільного захисту, що заплановані на 23 травня із залученням спеціалізованих служб різних відомств та із контрольною перевіркою в липні.
  Було обговорено і ситуацію на дорогах: аварійність знизилась, завдання по очищенню від снігу виконувалися вчасно, встановлено додаткові знаки, захисні щити, нанесено додаткову розмітку.
  Начальник Полтавського обласного управління водних ресурсів В.Фомичов акцентував увагу членів комісії на ситуацію з готовністю до весняної повені на державних водогосподарських об’єктах і гідроспорудах. Вже обстежені та підготовлені до пропуску повені 28 водогосподарських систем, 192 гідротехнічні споруди на річках і водосховищах, 30 стаціонарних насосних станцій, 12 мостів. Створено 19 аварійних бригад, де задіяні 100 осіб. За бригадами закріплено 23 автомобілі, 26 механізмів, 2 плавзасоби. В міжрайонних управліннях водного господарства створено аварійний запас матеріалів.

Збільшити зображення

  Органам місцевого самоврядування і виконавчої влади необхідно передбачити виділення коштів на ліквідацію заторних явищ на річках, що перешкоджають проходженню льодоходу і повеневих вод. Визначити у складі місцевих, територіальних і відомчих матеріальних резервів, призначених для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, необхідний аварійний запас паливно-мастильних та сипучих матеріалів, мішків, засобів освітлення, захисного одягу, шанцевого інструменту.
  Організаціям та установам усіх форм власності, органам місцевого самоврядування і виконавчої влади, які мають на своєму балансі гідротехнічні водопропускні споруди, мостові переходи, комунікації, нафто-та газопроводи, системи водопостачання та каналізації, лінії зв’язку та електропередач необхідно:
- забезпечити завчасне вивезення із зон можливого затоплення, або підтоплення матеріально-технічних ресурсів, техніки, яка працює в заплавах річок, кормів для худоби та інших цінностей;
- виконати відповідні підготовчі заходи по організації відводу поверхневих талих і дощових вод з територій населених пунктів, недопущенню підтоплення і затоплення садиб громадян, обкатів соціальної сфери, тваринницьких ферм;
- забезпечити збереження і безаварійну роботу і експлуатацію всіх комунікацій, нафто-та газопроводів, систем водопостачання і каналізації, ліній зв’язку і електропередач, автошляхів.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 17.02.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 10.02.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Збільшити зображення

  8 лютого в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації за участю представників обласної державної адміністрації, керівників і спеціалістів Полтавського облводресурсів, сектору у Полтавській області Держводагентства, Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, ПП «Регіонального інвестиційного центру аукціонів», ПП «Імако», державних і приватних підприємств та фізичних осіб-підприємців, які мають право розробляти «Проекти землеустрою щодо відведення/надання у користування земельних ділянок» відбулася нарада, на якій розглянуто наступні питання:
  1) Про стан підготовки документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок під водними об’єктами.
  2) Про стан використання земельних ділянок водного фонду з розташованими на них водними об’єктами на території області.
  Нараду провів заступник директора Департаменту АПР ОДА О.Палій. В нараді прийняли участь: заступник начальника Полтавського облводресурсів О.Чмир, завідувач сектору у Полтавській області Держводагентства І.Стельмах.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 03.02.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 27.01.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Мікро ГЕС на Ворсклі

Збільшити зображення

  В березні 2015 року Фондом державного майна України передано в користування на правах оренди кілька шлюзів-регуляторів на р.Ворскла та р.Псел ТОВ «Гідроенергоресурс». Таким заходом створено нові робочі місця та зменшилось навантаження на державний бюджет, щодо утримання гідроспоруд та проведення на них регламентних і ремонтних робіт. Орендарем Вакуленського шлюзу-регулятора на р.Ворскла (с.Терентіївка, вул.Річкова,1) розпочато також підготовчі роботи із оснащення гідроспоруди генеруючим обладнанням. Йдеться про спробу створення мікро ГЕС.

Збільшити зображення

  На замовлення орендаря київськими підприємствами ТОВ «ЛАСКА-ГРУП» та «Стілтек Інжиніринг» розробляється робочий проект монтажу на існуючій гідроспоруді 5-ти турбін сифонного типу ST1000.
  Виготовлено та змонтовано ремонтний затвор-шандор із ущільненнями між лівобережним устоєм та бичком, попередньо також змонтовано без капітальних закріплень металоконструкції-ферми для приєднання сифонної турбіни.

Збільшити зображення

  Спеціалістами Полтавського обласного управління водних ресурсів та Новосанжарського міжрайонного управління водного господарства контролюються зазначені попередні роботи для підключення та випробування однієї турбіни сифонного типу ST1000 із генератором потужністю 40 кВт.
  Важливо, щоб за підсумком проведення сучасних змін та доповнення функцій на гідровузлі, шлюз-ругулятор продовжував виконувати свою основну функцію – регулювання руслових витрат річки та акумуляцію 1,7 млн.м3 води в русловому водосховищі площею 101,6 га.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 20.01.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 13.01.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Збільшити зображення

  10 січня у заступника голови Полтавської облдержадміністрації Р. Товстого відбулась нарада з обговоренням проблеми укріплення берегів Кременчуцького водосховища. Це питання обласна влада порушує вже не перший рік, наголошуючи, що проблема має загальнодержавне значення.
  Протяжність берегів Кременчуцького водосховища в межах Полтавської області становить понад 156 км. Руйнування берегової лінії провокує утворення мілководь та забруднення водойми.

Збільшити зображення

  Майже 44 км берегів потребують термінового захисту. Щороку там вода змиває по 2-3 метри прибережної смуги, внаслідок чого вже втрачено не один гектар землі. Зокрема, це стосується й ділянки берега довжиною у 5,35 км біля села Максимівка Кременчуцького району. Аби укріпити берег планують залучати кошти із державного та обласного бюджетів.
  В нараді прийняв участь начальник Полтавського облводресурсів В.Фомичов.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Інформація щодо водогосподарської ситуації по зоні діяльності Полтавського облводресурсів станом на 06.01.2017 року читати далі >>>

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


banner_pravo.jpg
bannerf.jpg
banner1.jpg
banner_3.jpg
banner_2.jpg
160_80.jpg
baner_minprirod.jpg
dva.jpg
oda2.jpg
obl-rada.jpgРозроблено спеціалістами управління © - 2016